تجهیزات فروشگاهی متفاوتی در یک فروشگاه و به خصوص سوپرمارکت وجود دارند و از جمله میتوان به یخچال فروشگاهی ، فریزر فروشگاهی و قفسه فروشگاهی و میز صندوق فروشگاهی و صندوق فروشگاهی و کالسکه و سبد خرید فروشگاهی اشاره کرد و اقلام دیگری که شاید خارج از حوصله شما باشد.

حال باید دید اهمیت قفسه فروشگاهی چیست و چرا باید بخش مهمی از سرمایه و تمرکز خود را روی انتخاب قفسه بندی مناسب فروشگاهمان قرار دهیم تا باعث موفقیت ما و افزایش سودآوری مغازه شود.

کاربرد قفسه ها قراردادن اجناس در آنها و طبقه بندی و مرتب کردن آنها و همچنین استفاده بهینه از فضای موجود فروشگاه است و اینکه با طبقه بندی بتوانیم فضای مورد استفاده و قابل بهره برداری را چندین برابر کنیم. ولی چرا ما معتقدیم که یک قفسه زیبا و مدرن و کارا تفاوت زیادی با قفسه های قدیمی و فلزی و دموده شده دارد و تفاوت اینها در پرستیژ و زیبایی مغازه شما میتواند بسیار زیاد باشد.
به نظر ما انتخاب قفسه فروشگاهی یکی از مهمترین مراحل خرید تجهیزات فروشگاهی میباشد و بهتر است قبل از خرید با متخصصان این امر مشورت نمایید تا خریدی صحیح به عنوان یکی از مهمترین بخش های فروشگاه خود داشته باشید.

مشتری هنگام ورود به فروشگاه و مغازه و سوپرمارکت شما با تعداد زیادی قفسه مواجه میشود که باید از بین آنها به دنبال اجناس مورد نظر خود باشد. این که شما بتوانید طوری مشتری را هدایت کنید و نظر او را جلب کنید که اولا از خرید خود لذت ببرد و ثانیا به راحتی جنس مورد نظر خود را پیدا کند و ثالثا ترغیب به مراجعه مجدد به فروشگاه شما شود نکته مهمی است که نباید مورد غفلت قرار گیرد.

یک فروشگاه خوب فقط به اینکه در مکان مناسبی بنا شود و یا برخورد مناسبی با خریدار صورت گیرد و یا تخفیفات زیادی به مشتری دهد نیست و عوامل زیاد دیگری نیز در کنار اینها تاثیرگذار هستند که در پست های بعدی به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.